Skvelý sviatok 6.12.

Autor: Štefan Hrivňák | 5.12.2011 o 21:26 | (upravené 5.12.2011 o 21:31) Karma článku: 4,94 | Prečítané:  494x

Zajtra je Mikuláš. Už celé roky to pre mňa znamená, že si doma pri posteli nájdem balíček s nádielkou, ktorú som si zrejme za ten rok, čo som poslúchal zaslúžil. :)

Je tam plno čokoládových mikulášov, čokoládových mincí, čokoládových banánkov a čokoládových čokolád. Okrem toho sú tam aj nejaké oriešky, ovocie a sem tam nejaká iná vec. V priebehu niekoľkých dní, sa potom ku mne dostanú aj iné balíky od Mikulášov, lebo každé mesto má svojho vlastného. Takže, podľa toho v koľkých mestách ste poslúchali, toľko balíčkov zrejme dostanete. Ja väčšinou poslúcham len v Bratislave a v Ružomberku, no a občas aj Brusne posledných pár rokov. V ostatných mestách ma zrejme považujú za zlého mladého muža. Týmto chcem odkázať Mikulášom v ostatných mestách, že sa určite nepolepším, lebo z toľkej čokolády by som asi dostal cukrovku. Alebo skôr moja sestra, ktorá v rámci obáv o moje zdravie a postavu, zošrotuje obsah balíčkov a ja sa teda o nič nemusím strachovať (skvelé dievča!). Tento rok som skrz svojich rodinných príslušníkov Mikulášom odkázal, že nechcem byť rovnako tučný ako oni a nech mi radšej pošlú vajcia, tvarohy a banány, nech sa môžem pýšiť postavou ako Johny Bravo. Či sa tak stane to neviem, ale odpoveď už nie je veľmi ďaleko. Nech je ako chce, aj tak sa na ráno budem tešiť a nielen na ráno, ale na celý deň. Mám totiž tento sviatok rád, som rád za seba, za svoje detstvo a najviac za všetky tie deti, ktoré budú celý deň vysmiate a zababrané od čokolády. Tie čo sa budú tešiť doma s mamou a otcom, tie čo budú tráviť tento sviatok v škole a budú mať nejaký Mikulášsky program (minimálne vetu : Na svätého Mikuláša, neučí sa, neskúša sa, by sa mali zobrať a dúfam, že aj zoberú učitelia k srdcu a aspoň týmto spôsobom spríjemnia svojím žiakom tento deň) a takisto som rád za deti, ktoré bude obšťastnovať Mikuláš na našom Hlavnom námestí v Bratislave.
Mám v hlave taký nápad. Kým sa budem tešiť z radosti vlastných detí, chcem si požičať kostým Mikuláša (alebo čerta) a spolu s nejakým kamarátom a kamarátkou (anjel) výjsť do ulíc a spolupodielať sa na radosti, ktorá v tento deň vládne. Dúfam, že mi to výjde. Tak, dosť bolo slov, dosť bolo ťukania do klávesnice, hor sa vyčisťiť čižmu a potom hurá do postele! Zajtra je predsa sviatok sv. Mikuláša!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?